Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home2/navayeja/public_html/engine/modules/show.full.php on line 338 تمام ترفندهای استفاده از گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج سامسونگ » نوای جنت
نوای جنت » آموزش » تمام ترفندهای استفاده از گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج سامسونگ

تمام ترفندهای استفاده از گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج سامسونگ

تمام ترفندهای استفاده از گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج سامسونگ

 
تمام ترفندهای استفاده از گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج سامسونگ
اگر از زمان معرفی گلکسی اس۶ و گلکسی اس۶ اج همواره دنبال‌کننده خبرهای مربوط به این دو دستگاه هوشمند بوده‌اید، بدنیست نیم‌نگاهی نیز به قابلیت‌های ویژه این دو دستگاه هوشمند داشته باشید.

اکثر قابلیت‌های عنوان شده در زیر در هر دو دستگاه یادشده قابل استفاده‌اند اما گلکسی اس۶ اج با توجه به بهره‌گیری از طراحی خاص، به قابلیت‌های بیشتری نیز تجهیز شده است.

شارژ سریع و ارتباط آن با صفحه‌نمایش

اگر شما نیز نیم‌نگاهی به دفترچه راهنمای این دو دستگاه هوشمند داشته باشید به جزئیاتی قابل توجه در خصوص شارژ سریع این دو دستگاه برخواهید خورد و آن اینستکه این قابلیت هنگامی که صفحه‌نمایش دستگاه روشن است قابل استفاده نخواهد بود! بنابراین اگر قصد دارید از این قابلیت استفاده کنید، روشن کردن صفحه‌نمایش دستگاه برای مشاهده هشدارها و یا وب‌گردی در این حالت را فراموش کنید.

Fast-charging-and-your-display

شارژ بی‌سیم و رابطه آن با آنتن‌دهی

یکی از نکات مهم دیگر که در دفترچه راهنمای اس۶ و اس۶ اج خواهید خواند آنستکه در حالتیکه از قابلیت شارژ بی‌سیم استفاده می‌کنید، آنتن‌دهی دستگاه شما تضعیف خواهد شد. به عبارت دیگر اگر در مکانی با پوشش شبکه پایین زندگی می‌کنید مدنظر داشته باشید که شارژ بی‌سیم دستگاه می‌تواند آنتن‌دهی دستگاه هوشمند شما را به طور کامل مختل کند.

Wireless-charging-and-reception

ریست سخت‌افزاری

اگر در شرایطی قرارگرفته‌اید که دستگاه شما عکس‌العملی نسبت به ورودی‌ها ندارد و حتی کلید روشن و خاموش نیز کار نمی‌کند، می‌تواند از گزینه بازنشانی سخت‌افزاری به عنوان یک راهکار استفاده کنید. برخی دستگاه‌های الکترونیکی از یک کلید مجزا برای نیل به این هدف بهره می‌برند و این درحالیستکه گلکسی اس۶ و اس۶ اج با گرفتن کلید خاموش و روشن به مدت ۷ ثانیه راه‌اندازی مجدد خواهند شد و امکان استفاده مجدد را فراهم می‌کنند.Hardware-reset

تعداد آیکون‌ها در هر ردیف

قابلیت دیگر موجود در اس۶ و اس۶ اج آنستکه به راحتی می‌توانید تعداد آیکون‌های موجود در هر ردیف را تغییر دهید. گزینه‌های ۴×۴، ۵×۴ و نهایتا ۶×۴ را می‌توانید امتحان و بهترین ترکیب را انتخاب کنید. بدین‌منظور تنها کافی است بر روی قسمتی خالی از صفحه‌نمایش گوشی، دست خود را نگه داشته تا وارد حالت ویرایش شوید و نهایتا در قسمت سمت چپ گزینه تغییر تعداد آیکون‌ها در هر ردیف را انتخاب کنید.

Icon-grids

حذف فلیپ‌بورد

همان‌طور که در گلکسی اس۵ و یا گلکسی نوت۴ مشاهده کرده‌اید، سامسونگ به طور پیش‌فرض سربرگ ارائه خلاصه اطلاعات فلیپ‌بورد را به صفحه‌نمایش دستگاه شما افزوده است اما در صورتی که به این گزینه علاقه ندارید و یا از آن استفاده نمی‌کنید، با نگه‌داشتن انگشت بر روی قسمت خالی از صفحه‌نمایش و برداشتن تیک بالای قاب فلیپ‌بورد می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

Remove-Flipboard

آیکون‌های نمایشگر

اگر هنوز مطمئن نیستید آیکون‌های نمایشگر، هرکدام چه معنا و مفهومی دارند در زیر می‌توانید لیستی از این آیکون‌ها را به همراه معانی آن‌ها مشاهده کنید.

Indicator-icons.jpg

اجرای راحت قابلیت چندپنجره‌ای

منوی برنامه‌های اخیر با شکل و شمایل کارت‌گونه در اس۶ و اس۶ اج اکنون به شما این امکان را می‌دهد تا دو برنامه را به طور همزمان مستقیما و از طریق گزینه موجود در کنار عنوان برنامه‌ها اجرا کنید. بدین‌منظور کافی است کلید مشخص‌شده در تصویر زیر را لمس کنید تا سریعا وارد حالت یادشده شوید. به عنوان راه‌حلی دیگر می‌توانید کلید خازنی برنامه‌های اخیر (از کلید هوم) را نگه دارید تا این لیست در مقابل شما قرارگیرد.

Launch-MultiWindow-easily

قابلیت نمایش درکنار هم چندبرنامه

قابلیت دیگری که در پرچمدار جدید سامسونگ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، Pop-up View نام‌گذاری شده است. این قابلیت به شما امکان تغییر اندازه پنجره برنامه‌ها را داده تا بتوانید چندین برنامه را در صفحه‌نمایش دستگاه هوشمند خود در کنار یکدیگر قرارداده و به آسانی میان آن‌ها جابجاشوید. برای استفاده از این قابلیت کافی است انگشت خود را بر روی حاشیه صفحه برنامه‌ها قرارداده و به صورت ضربدری بکشید.

Multitask-better-with-pop-up-view

اجرای سریع برنامه دوربین

Quick Launch یکی از مفیدترین قابلیت‌های موجود در گلکسی اس۶ و اس۶ اج است که به شما این امکان را خواهد داد تا با دوبار لمس کلید هوم، سریعا وارد برنامه دوربین شوید. مدنظر داشته باشید که مهم نیست در چه برنامه‌ای باشید و یا در کدام قسمت گوشی به سر می‌برید، به هرحال این قابلیت در هر شرایطی قابل استفاده است.

Quick-Launch

قابلیت رهگیری در دوربین

Tracking AF قابلیت کابردی جدید دیگری است که به با استفاده از آن می‌توانید فوکوس را بر روی اشیا و یا موضوعات در حال حرکت (و یا موضوعاتی که در آستانه حرکت قراردارند) قفل کنید و بدین‌ترتیبدوربین شما به تعقیب سوژه خواهد پرداخت. برای فعال کردن این قابلیت کافی است به قسمت منوی تنظیمات مربوط به برنامه دوربین رفته و قابلیت Tracking AF را فعال کنید.

Tracking-AF

قفل‌کردن فوکوس و میزان نوردهی

بسته به عوامل مختلفی مانند کنتراست ترکیب و سوژه‌ای که در مقابل شما قراردارد و همچنین ساعتی از روز که قصد دارید به عکس‌برداری بپردازید، ممکن است موارد و تنظیماتی وجود داشته باشند که قصد تغییر آن‌ها از حالت پیش‌فرض را داشته باشید و یا قصد داشته باشید تنظیمات مورد نظر خود را بر روی دوربین اعمال کنید و فوکوس و نوردهی را برای قسمت خاصی از صحنه، شخصا تنظیم کنید.

Locking-focus-and-exposure

به منظور نیل به این هدف تنها کافی است انگشت خود را بر روی قسمت مورد نظر نگه داشته تا قاب AF/AE ظاهر شود، اکنون گزینه‌های فوکوس و نوردهی قفل خواهند شد.

جداسازی قسمت‌های مربوط به نوردهی و فوکوس

گاهی اوقات نیاز ندارید هر دو گزینه نوردهی و فوکوس را همزمان قفل کنید و از سوی دیگر نیاز به جداسازی آن‌ها دارید. این عمل در مواقعی که می‌خواهیدعکس‌برداری کنید کاملا کاربردی است. در صورتی که مناطق فوکوس و نوردهی در بالای صفحه‌نمایش قرارداشته باشند، پس‌زمینه تاریک خواهد شد.

Separating-exposure-and-focus-areas

همانند مورد گذشته تنها کافی است انگشت خود را چندثانیه بر روی قسمتی که قصد دارید در فوکوس قرارگیرد نگه دارید تا فریم AF/AE ظاهر شود. اکنون به سادگی این قاب را به قسمتی که فکر می‌کنید میزان نوردهی بهتری به شما خواهد داد ببرید. بدین‌صورت، نقطه فوکوس همچنان در مکانی که برای اولین‌بار قفل شده بود باقی خواهد ماند اما میزان‌نوردهی بسته به مکانی که قاب را جابجا کرده‌اید تغییرخواهد نمود.

تنظیمات پیش‌فرض حالت پیشرفته با قابلیت شخصی‌سازی

در دستگاه‌های هوشمند گلکسی اس۶ و اس۶ اج به حالت عکس‌برداری جدیدی با نام “Pro” دسترسی خواهید داشت که هنوز در هیچ پرچمدار پیشین از سری گلکسی وجود ندارد. این حالت به شما این امکان را خواهد داد تا به بهینه‌سازی متغیرهایی مانند میزان رنگ سفید، تصحیح نوردهی، فاصله‌سنجی، ایزو و فوکوس بپردازید اما قابلیت مثبت دیگری که شاید به آن توجه نکرده باشید توانایی ایجاد پیش‌فرض‌های شخصی همانند گزینه‌هایی است که در یک DSLR مشاهده می‌کنید.

Custom-Pro-mode-presets

بدین‌صورت هر زمان که به یک‌سری از تنظیمات خاص نیاز داشتید می‌توانید گزینه Custom را انتخاب و به بارگذاری خودکار تنظیمات بپردازید.

روشی ساده برای گرفتن عکس‌های سلفی

اگر پیش از این در گرفتن عکس‌های سلفی با مشکلاتی در لمس گزینه و یا بهتر است بگوییم کلید موجود برای گرفتن عکس و یا حتی افتادن گوشی مواجه شده‌ بودید، از این پس در گوشی‌های جدید سامسونگ تنها کافی است انگشت خود را بر روی سنسور سنجش ضربان قلب که در زیر چراغ ال‌ای‌دی قرارگرفته بگذارید تا به راحت‌ترین شکل ممکن عکس بگیرد.

Take-selfies-the-easy-way

مدیریت هوشمند

برنامه Smart Manager یک برنامه جدید و انحصاری برای اس۶ و اس۶ اج می‌باشد و همان‌طور که از عنوان آن مشخص است به شما این امکان را خواهد داد تا به مدیریت قسمت‌هایی مانند حافظه رم، فضای ذخیره‌سازی داخلی، میزان ممکن استفاده از باتری و حتی عاری بودن دستگاه شما از هرگونه ویروس اقدام کنید. با اجرای این برنامه و کمی صبر، می‌توانید به بهینه‌سازی بیش از پیش گوشی هوشمند خود اقدام کنید.

Smart-Manager

بهینه‌ساز دانلود

همان‌طور که پیش از این در سامسونگ گلکسی اس۵ نیز شاهد بودیم قابلیت Donwload Booster در اس۶ و اس۶ اج سامسونگ نیز به کار گرفته شده است. این قابلیت به ترکیب و بهینه‌سازی ارتباطات وای‌فای و نسل چهارم در گوشی شما پرداخته و نهایتا به شما این امکان را خواهد داد تا فایل‌هایی با حجم بیشتر از ۳۰ مگابایت را خیلی سریع‌تر دانلود کنید.

Download-booster

فشردن سه‌مرتبه‌ای کلید پاور

یک قابلیت ویژه دیگر در اس۶ و اس۶ اج توانایی برای ارسال پیام‌های اضطراری برای مخاطبی است که پیش از این انتخاب کرده‌اید. با فشردن سریع و پشت‌سرهم به تعداد سه مرتبه کلید خاموش و روشن می‌توانید در شرایط اضطراری یک پیام تقاضای کمک از دیگران را به مخاطبی خاص ارسال کنید. برای فعال‌کردن این قابلیت از منوی تنظیمات به گزینه Privacy and Safety رفته و گزینه Send SOS message را فعال کنید.

Press-thrice-when-in-trouble

حالت اضطراری

بازهم به قابلیتی جدید اشاره خواهیم کرد که البته در شرایط اضطراری متفاوت با آنچه در بالا عنوان شد به کمک شما خواهد آمد.

Emergency-mode

حالت اضطراری یا همان Emergency Mode در واقع یک رابط کاربری ویژه و یک حالت کاربردی است که رنگ صفحه‌نمایش شما را خاکستری یا همان سیاه و سفید خواهد کرد، استفاده از برنامه‌ها را محدود، ارتباطات وای‌فای و اینترنت همراه را در زمان‌های غیرضروری قطع تا نهایتا بتواند به ماندگاری بیشتر شارژ باتری کمک کند. همچنین در صورت نیاز می‌توانید به آیکون‌های بزرگ چراغ‌قوه و یک برنامه ارسال هشدار دسترسی داشته باشید. برای فعال‌کردن این حالت کافی است کلید خاموش و روشن را نگه داشته و گزینه Emergency Mode را فعال کنید.

دسترسی سریع به چراغ‌قوه

گلکسی اس۶ و اس۶ اج از طریق نوار هشدارها امکان فعال‌سازی سریع چراغ‌قوه را برای شما ممکن می‌سازند.

Flashlight-quick-toggle

اطلاع از هشدارها از طریق فلش

این قابلت که به‌ویژه برای افراد با مشکل شنوایی و یا کسانی که در محیط‌های شلوغ کار می‌کنند و نهایتا کاربرانی که تنوع‌طلبند قابل استفاده است می‌تواند دریافت یک هشدار جدید را از طریق چشمک‌زدن ال‌ای‌دی به شما اعلام کند.

Flash-notifications

تنظیم تاخیر در نگه‌داشتن انگشت بر روی صفحه نمایش

یکی دیگر از بهینه‌سازی‌های موجود در این دو دستگاه هوشمند، تنظیم زمان مورد نیاز برای قابلیت فشردن و نگه‌داشتن انگشت است. هر موقع که شما به لمس یکی از المان‌های موجود در رابط کاربری اقدام و یا انگشت خود را برای حذف و یا جابجایی یک آیکون بر روی آن قرار می‌دهید، زمان مشخصی وجود دارد که از طریق آن گوشی هوشمند متوجه خواهد شد این عمل یک لمس ساده و یا تصادفی بوده و یا اجرای عملگری متفاوت از سوی کاربر اتفاق افتاده است.

Press-and-hold-delay

اگر شما از جمله کاربرانی هستید که مدام به تغییر ترکیب رابط کاربری و یا کپی‌کردن متن‌ها اقدام می‌کنید، تا حد ممکن این زمان تاخیر را کاهش دهید.

به‌یادآورنده هشدارها

اگر شما یک هشدار مهم دریافت‌شده بر روی گوشی خود را از دست‌داده‌باشید، قابلیت Notification Reminder به شما این امکان راخواهد داد تا با تنظیم زمانی مشخص، چراغ نمایشگر هشدار، شما را از تماس‌های ازدست رفته و یا هشدارها باخبرکند. برای فعال‌کردن این قابلیت کافی است به مسیر تنظیمات رفته و با انتخاب گزینه Accessibility به دنبال گزینه Notification Reminder باشید.

Notification-reminder

دریافت رایگان فضای ذخیره‌سازی وان‌درایو

یکی از مواردی که قطعا پس از دریافت یک گوشی گلکسی اس۶ و یا اس‌۶ اج باید به فکر آن باشید، دریافت فضای ذخیره‌سازی رایگان از سرویس وان‌درایو است. شما می‌توانید ۱۰۰ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان دریافت کنید. از آنجایی که پس از ثبت‌نام به طور پیش‌فرض ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی دریافت می‌کنید، این مقدار مجموعا به ۱۱۵ گیگابایت خواهد رسید. بدین‌ترتیب شاید با استفاده از این روش، راه‌حلی برای عدم امکان استفاده از مموری‌کارت در این دو دستگاه بیابید.

Claim-your-free-OneDrive-storage

حالت خصوصی

Private Mode قابلیت دیگری است که همزمان با رونمایی از گلکسی اس۵ از آن رونمایی شد و اکنون در دستگاه‌های گلکسی اس۶ و اس۶ اج نیز به کار گرفته شده است.

Private-mode

با استفاده از این قابلیت می‌توانید محتوای موجود در دستگاه خود شامل عکس‌ها، ویدئوها، موسیقی، تاریخچه وب و مواردی اینچنینی را از دسترس دیگران دور نگه دارید. برای فعال‌کردن این قابلیت کافی است به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Privacy and safety را یافته و Private mode را فعال کنید.

غیرفعال‌کردن برنامه‌های سیستمی

اگرچه در ابتدا سردرگرمی خاصی در خصوص این قابلیت وجود داشت اما حقیقت آنستکه سامسونگ حتی در صورتی‌که این برنامه‌ها را غیرضروری تشخیص دهید به شما امکان حذف برنامه‌های ازپیش‌نصب‌شده بر روی دستگاه را نخواهد داد. با استفاده از این قابلیت، تنها غیرفعال‌کردن و یا حذف حضور این برنامه‌ها در لیست نرم‌افزارهای موجود بر روی دستگاه شما ساده‌تر شده است.

Disable-system-apps

برای استفاده از این قابلیت تنها کافی است به لیست برنامه‌ها رفته و انگشت خود را چندثانیه بر روی آیکون برنامه‌ای که می‌خواهید حذف و یا جابجا شود قراردهید. یک دایره کوچک با علامت قرمز رنگ بدان‌معناست که می‌توانید به حذف (برنامه‌های جانبی) و یا غیرفعال‌کردن (برنامه‌های از پیش‌نصب‌شده) اقدام کنید.

حالت‌های صفحه‌نمایش

به طورپیش‌فرض، گلکسی اس۶ و اس۶ اج هر دو به قابلیت پیش‌فرض Adaptive Display تجهیز شده‌اند. این قابلیت پیش‌فرض به شما این امکان را می‌دهد تا به طور دینامیکی و پویا نسبت به بهینه‌سازی تولید رنگ، نور، کنتراست و دیگر موارد اینچنینی بسته به محیط اطراف اقدام کنید اما اگر شما از جمله افراد حساس به دقت رنگ صفحه‌نمایش هستید شاید بد نباشد حالت پایه یا همان Basic Mode را نیز امتحان کنید.

Screen-modes

این حالت به کالیبراسیون عالی رنگ‌ها منجر خواهد شد اما در صورتی که دوست‌دارید از رنگ‌های اشباع بی‌نصیب نمانید بدنیست حالت داینامیک را نیز مدنظر داشته باشید.

هشدار هوشمند

با رفتن به قسمت تنظیمات و رجوع به منوی Motions and gestures قابلیتی به نام Smart Alert را مشاهده خواهیدکرد. با فعال‌کردن این قابلیت هنگامی که گوشی را در دست می‌گیرید، در صورتی که تماس از دست‌رفته‌ و یا پیامک جدیدی وجود داشته باشد یک هشدار لرزشی صادر خواهد شد. این قابلیت هنگامی که مدت زمان طولانی از گوشی خود دور هستید، مفیدفایده واقع خواهد شد.

Smart-alert

Smart Stay

این قابلیت یکی از بهترین گزینه‌های موجود در دستگاه‌های جدید سامسونگ است که نگاه‌کردن شما به صفحه‌نمایش را شناسایی می‌کند. بدین‌ترتیب مادامی که به صفحه نگاه می‌کنید حتی با وجود کوتاه بودن زمان روشن بودن آن، صفحه خاموش نخواهد شد.

Smart-stay

بدین‌ترتیب می‌توانید به راحتی مطالب بلند و حتی کتاب‌ها را بدون دغدغه خاموش شدن صفحه‌نمایش، مطالعه کنید.

نمایش اطلاعات بر روی صفحه‌نمایش خمیده

بدنیست به قابلیت‌های صفحه‌نمایش خمیده موجود در گلکسی اس۶ اج نیز اشاره‌ای داشته باشیم. با رفتن به قسمت تنظیمات و سپس بازکردن زیرمنوی Edge Screen، از قسمت Information Stream می‌توانید آنچه را که دوست دارید بر روی صفحه‌نمایش خمیده مشاهده کنید، انتخاب نمایید.

پیش‌نمایش مشاهده اطلاعات

در زیر می‌توانید پیش‌نمایشی از اطلاعاتی که قرار است بر روی صفحه‌نمایش خمیده گلکسی اس۶ اج مشاهده کنید را ببینید.

Information-stream-demo

صفحه‌نمایش خمیده چشمک‌زن

قابلیت ویژه دیگری که در گلکسی اس۶ اج وجود دارد را می‌توانید با رفتن به مسیر تنظیمات، Edge Screen و سپس Edge Lightning فعال کنید. با استفاده از این قابلیت در صورتی که صفحه گوشی شما به سمت پایین باشد، در صورت دریافت تماس از مخاطبین ازپیش مشخص شده، شاهد روشن‌شدن نور در کناره دستگاه خواهید بود.

Galaxy-S6-edge-Edge-lightning

هشدارهای مخاطبین خاص بر روی صفحه‌نمایش خمیده

در گلکسی اس۶ اج با رفتن به قسمت تنظیمات، Edge Screen و نهایتا People Edge می‌توانید افرادی خاص را مشخص و رنگی ویژه برای دریافت هشدار از سوی آن‌ها مشخص کنید.

Galaxy-S6-edge-People-edge

دریافت هشدارها از سوی افرادی خاص

پس از مشاهده رنگ‌های خاص اختصاص داده شده به مخاطبین ویژه می‌توانید با کشیدن دست به سمت چپ، هشدارهایی مانند پیام‌های ازدست رفته و یا پیامک‌ها را مشاهده و از آن‌ها برای تماس سریع یا ارسال پیامک استفاده کنید.

Galaxy-S6-edge-Notifications-from-My-people

پاسخ سریع

قابلیت ویژه دیگر در دستگاه‌های جدید سامسونگ، توانایی رد تماس‌های ورودی با نگه‌داشتن انگشت در قسمت بالای سنسور تشخیص تعداد ضربان قلب در قسمت پشتی است. با انجام این عمل یک پیام ازپیش تعیین‌شده برای مخاطب ارسال و وی مطلع خواهد شد که در حال حاضر شما مشغول هستید و یا نمی‌توانید تماس وی را پاسخ دهید.

Galaxy-S6-edge-Quick-reply

ساعت شبانه

در صورتی که عادت دارید گوشی‌ هوشمند خود را در هنگام خواب در کنار تخت قراردهید، می‌توانید صفحه‌خمیده موجود در گلکسی‌ اس‌۶ اج را به یک ساعت شبانه تبدیل کنید. بدین‌منظور تنها کافی است از قسمت تنظیمات به گزینه Edge Screen و سپس گزینه Night Clock مراجعه و تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.

Galaxy-S6-edge-Night-clock

حدومرز زمانی و موقعیت

در گلکسی اس۶ سامسونگ می‌توانید می‌توانید صفحه خمیده فعال را به سمت چپ نیز انتقال دهید. همچنین می‌توانید حد زمانی را با رفتن به قسمت تنظیمات، Edge Screen و پس از آن Edge Screen Position و نهایتا Edge Screen Timeout مشخص کنید.

 

نسخه ی قابل چاپ
نویسنده: peyman بازدیدها: 301 نظرات: 0

فرم ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
 
کد را وارد کنید: *

اوقات شرعی

آمار وب سایت