عرفه روزي است که حق تعالي بندگان خويش را به عبادت و طاعت خود خوانده و مؤيد جود و احسان خود را براي ايشان گسترانيده و شيطان در اين روز خوار و حقيرتر و رانده‌تر و در خشمناکترين اوقات خواهد بود.

دعای عرفه

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 233 نظرات: 0

اسرائیل زاییدۀ تمدن سركش مادی و نتیجۀ حتمیِ مبانی تمدن غربی و طغیان خودخواهانۀ بشری است كه در پایان قرون وسطا بر پایۀ انكار خدا و ارزش‌ها بنا گذاشته شد و این، طغیان در ستمگری بود تا بدانجا كه ...

اسرائیل

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 40 نظرات: 0

وضعیت ارواح پس از مرگ به مرتبه آنها بستگی دارد.کسى که تعلقاتش به دنیا شدید است، تا بخواهد مرگ و جان دادن و ترک دنیا  را باور کند، طول مى‏ کشد.

برزخ

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 59 نظرات: 0

چشیدن شهد شیرین از گلبرگ‌های کلام و سخنان حضرت امام رضا(ع) خود می‌تواند ما را در رسیدن به مکتب اخلاقی ایشان و تخلق به خلق رضوی(ع) یاری رساند.

فاکتورهای اخلاقی در مکتب امام رضا(ع)

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 32 نظرات: 0

ابابصیر نقل می‌کند: به امام صادق(ع) گفتم: مردم ما را «رافضه» می‌نامند. آن‌حضرت فرمود: «به خدا سوگند! آنان شما را رافضه ننامیدند، بلکه خداوند شما را به این لقب نامیده است»

چرا به شیعیان رافضی می‌گویند؟

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 45 نظرات: 0

آن ها با وجود این شباهت جسمی می‌ تواند دوستان و اعضای خانواده را به اشتباه بیندازند. اما هنگامی که نوبت به ابزارهای پیچیده‌‌ تر تعیین هویت مانند آزمایش اثر انگشت می‌رسد، دیگر  کارها به این سادگی نیست.

آیا دوقلوهای یکسان اثر انگشت یکسانی دارند ؟

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 50 نظرات: 0

ما باید توحید جاری داشته باشیم، نه توحید راکد؛ بدین معنا که اعتقاد به توحید باید در زندگی ما نمود پیدا کند. توحید راکد در مرحله ذهنی باقی می‌ماند و فقط به درد پاسخگویی در قبر انسان می‌خورد.

آشنایی کودک با اهل بیت

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 62 نظرات: 0

پیشوایان چهارگانه اهل‌سنت بلاواسطه یا با واسطه شاگرد امام صادق(علیه‌السلام)بودند. ابوحنیفه در راس این پیشوایان قرار دارد که به گفته خودش، دو سال شاگرد امام بوده و اساس علم و دانشش از این دوسال است.

امام صادق

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 64 نظرات: 0

علامه «عبدالحسین امینی» خودش خواست و انتخاب کرد که زندگی، شهرت و همه چیزش را بگذارد پای کتاب «الغدیر». کتاب که می‌گوییم ، چیزی مثل کتاب‌های عادی به ذهنتان نیاید.

علامه امینی

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 32 نظرات: 0

آنقدر نور ایمان در دل حمزه تابیده بود که او به پیامبر تعصب داشت! یعنی تسلیم محض بود. هیچ نقدی را تاب نمی‌آورد. هیچ عداوتی را تاب نمی‌آورد. کوچکترین و کمترین کلمه‌ای را که دون شأن پیامبر باشد تحمل نمی‌کرد.

حمزه سیدالشهدا

ادامه مطلب
نویسنده: peyman بازدیدها: 52 نظرات: 0

اوقات شرعی

آمار وب سایت